23,07,2024

Presidenti i FIFA’s ka një tjetër lajm të mirë për Kosovën

Must Read

Pas pranimit të Kosovës në UEFA, janë hapur dyert edhe për pranimin në organizatën më të lartë botërore të futbollit, FIFA

Kosova u pranua në UEFA pasi mori 28 vota, derisa 20 ishin kundër dhe dy të tjera të pavlefshme.

Pranimi i Kosovës në UEFA, i ka hapur dyert edhe për pranimin në organizatën më të lartë botërore të futbollit, FIFA. Këtë tashmë e ka konfirmuar presidenti i kësaj federate, Gianni Infantino.

“E uroj Kosovën për anëtarësimin në UEFA. Tani ajo mund t’i bashkohet edhe FIFA’s dhe do të jetë pjesë e agjendës në Kongresin që do të mbahet në Mexico City”, ka deklaruar italiani.

Kongresi i FIFA’s do të mbahet më 12 dhe 13 maj, ku bashkë me Kosovën pritet edhe pranimi i Gjibraltarit.. /Express/

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj hap konkursin për pranimin e studentëve të rinj

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF) ka hapur sot konkursin për pranimin e studentëve të rinj në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img