21,02,2024

Presidenti dënon sulmin ndaj shtëpisë së Mehës, e quan kërcënim ndaj shtetit

Must Read

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka reaguar pas sulmit që sot i është bërë shtëpisë së Murat Mehës, kryetarit të Komisionit Shtetëror për Demarkacionin.

I pari i shtetit, nëpërmjet një postimi në “Facebook” ka thënë se kërcënimet kundër zyrtarëve të shtetit janë kërcënime kundër vetë shtetit.

“Çdo qëndrim apo bindje politike duhet të mbrohet dhe promovohet vetëm me argumente politike. Dhuna, kërcënimet, frikësimet dhe terrorizimi i familjeve të zyrtarëve të shtetit, me mjete shpërthyese para shtëpive të tyre, janë të papranueshme në Kosovë dhe duhet të ndërpriten menjëherë”, ka thënë ai./Lajm

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img