02,12,2023

Presidenti çek flet sërish për pavarësinë e Kosovë

Must Read
Milos Zeman, president i Republikës Çeke

Ai për agjencinë maqedonase të lajmeve “MIA”, ka thënë se ka refuzuar që të emëroj ambasador të shtetit të tij në misionin diplomatik në Kosovë.

Në deklaratën e tij për këtë çështje, Zeman ka thënë se, kur ish-ministri i Jashtëm, Karel Schwarcenberg, kishte propozuar njohjen e Kosovës në Parlament, ai kishte protestuar ashpër, transmeton lajmi.net.

“Gjithmonë kam qenë kundër njohjes së pavarësisë së Kosovës”, ka thënë Zeman./lajmi.net

The post Presidenti çek flet sërish për pavarësinë e Kosovë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img