29,09,2023

Pranga 24-vjeçarit për trafik armësh

Must Read
Arrestim /foto ilustrim

Nga Specialistët e Seksionit për Trafikun e Paligjshëm, në Drejtorinë Vendore të Policisë  Korçë,  u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit, Armando Begolli, 24 vjeç, banues në fshatin Menkulas Devoll.

Arrestimi i tij, u bë në bazë të veprimeve proceduriale, të një hetimi dymujor të kryer duke përdorur metoda speciale, si edhe nga  një punë e mirëorganizuar, si rezultat i të cilës këtij shtetasi, iu gjet  dhe  sekuestrua  në cilësinë e provës materiale :

Një armë zjarri tip “Kallashnikov” model 56, si edhe 30 copë fishekë të kalibrit 7.62 mm. Armën e zjarrit dhe municionet ky shtetas, i zotëronte pa lejën e organeve kompetente dhe dyshohet  se kishte për qëllim, t`i trafikonte në shtetin Grek.

Materialet për hetime të mëtejshme, i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprat penale:“Trafikimi i armëve dhe i municionit”,“Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar nga nenet 278/a dhe 278/2 të Kodit  Penal.

The post Pranga 24-vjeçarit për trafik armësh appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img