23,07,2024

Portugali fiton Evropianin e parë

Must Read

Portugalia e ka shkruar historinë duke e fituar Evropianin e parë ndonjëherë. Ronaldo me shokë e mposhtën në finale Francën me rezultat minimal, 1:0 falë golit të Eder, të shënuar në minutën e 109-të të ndeshjes.

Portugalia e nisi në mënyrën më të keqe ndeshjen, pasi Cristiano Ronaldo u lëndua në minutat e para të ndeshjes, duke lëshuar më pas fushën e lojës.

Ky lëndim i portugezit zbeu shpresat e gjithë tifozëve anembanë botës, por jo edhe lojtarëve në fushë dhe trajnerit Santos që bënë një paraqitje të mrekullueshme edhe pa  lojtarin tre herë  më të mirë në botë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj hap konkursin për pranimin e studentëve të rinj

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF) ka hapur sot konkursin për pranimin e studentëve të rinj në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img