25,05,2024

Portieri i Anglisë zbulon sekretin e penalltisë që kualifikoi Kombëtaren e tij

Must Read

Pritja e Pickford i dha mundësinë Eric Dier të realizojë penalltinë që i dhuroi anglezëve një vend në çerekfinale. “Kam studiuar shumë”, ka thënë ai. “Jam i fuqishëm dhe i shkathët”.
“Nuk më interesin nëse nuk jam portieri më trupmadh, sepse gjëja më e rëndësishme është të bësh gjënë e duhur në momentin e duhur. Gjithçka qëndron të pozicionimi dhe unë arrita ta ndalja topin me dorën time”.
“Ishim të sigurt për fitoren, edhe pse takimi u vendos nga penalltitë. E dinim se ishim në gjendje të fitonim”, ka thënë Pickford.
Ka qenë fitorja e parë me penallti e Anglisë për Anglinë që nga Euro ’96, që i ka siguruar atyre përballjen kundër Suedisë të shtunën e ardhshme, në çerekfinalet e Kupës së Botës.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img