15,06,2024

Policia zbuloi 73 refugjatë në një kamion në Maqedoni

Must Read
Refugjatet, Foto Ilustrim

Ngjarja ka ndodhur gjatë një kontrolli rutinor afër kufirit të Maqedonisë me Serbinë në mëngjesin e sotëm, raporton AFP.

Sipas kësaj agjencie, refugjatët ishin nga Siria, Afganistani, Bangladeshi dhe Pakistani derisa shumica prej tyre ishin gra dhe fëmijë.

Nën pranga ka mbetur shoferi i kamionit, një shtetas maqedonas, 35 vjeçar.

The post Policia zbuloi 73 refugjatë në një kamion në Maqedoni appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ka ndërruar jetë Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës , nënoficeri, Rreshteri i parë i FSK-së Muhamet R. Beqiri

Është ndarë nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterit i...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img