25,05,2024

Shtërpcë: Policia parandalon bartjen ilegale të drunjëve

Must Read

Një rast i bartjes ilegale të drunjëve është parandaluar nga policia në Shtërpcë.

Rasti ka ndodhur të shtunën në fshatin Shushicë të kësaj komune.

Sipas njoftimit shoferi R.S, mashkull kosovar i moshës 32-vjeçare me automjetin Merecedes furgon me targa vendore po trasportonte drunjë ilegalisht.

Tutje, aty thuhet se të dyshuarit i është shqiptuar një gjobë kundërvajtëse prej 200 eurosh dhe i është konfiskuar automjeti.

“Gjatë kontrollimit të dokumentacionit ka rezultuar që automjeti ishte paregjistrim që nga data 05.09.2023. Në lidhje me këtë janë njoftuar zyrtarët e Agjencionit të Pyjeve të Kosovës, të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë shqiptuar një fletëparaqitje për traportin ilegal të drunjëve dhe kanë konfiskuar sasinë e drunjëve” thuhet në njoftimin e Policisë Rajonale të Ferizajt

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img