18,06,2024

Policia mbron familjen e prokurores Fatime Fetai

Must Read
Fatime Fetai

Nga Ministria e brendshme nuk kanë spjeguar kush e ka kërcënuar familjen e Prokurores Speciale edhepse vet ajo kohë më parë publikisht kishte deklaruar se fëmijët e saj janë cak i kërcënimeve nga persona të panjohur.

Ndryshe, Fatime Fetai u bë heroinë e vërtetë pas deklaratave publike se nën patronazhin e fuqive ndërkombëtare ajo dhe Prokuroria Speciale do të ndjekin secilin që ka shkelur ligjin dhe ka keqpërdorur pushtetin, pa marrë parasysh pozitën e të dyshuarit në ekzekutiv ose në parti të caktuar.

Disa funksionarë të lartë që deri dje trajtoheshin si të paprekshëm tani janë nën hetime të kësaj prokurorie. Një dëshmitar u (vetë)vra nën rrethana të dyshimta dhe ende nuk është sqaruar rasti.

The post Policia mbron familjen e prokurores Fatime Fetai appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img