16,04,2024

Policia lejon hyrjen e 8 tonëve kanabis për të zbuluar rrjetin maqedonas

Must Read
Hashash

Policia italiane ishte në dijeni se në kamionin me shofer një shtetas të Maqedonisë, që kishte kaluar nëpërmjet portit të Durrësit, kishte lëndë narkotike, por në bashkëpunim edhe me autoritetet shqiptare e kanë lënë qëllimisht ngarkesën të kalojë në pikat doganore, për të parë destinacionin final si dhe personat e implikuar.

Shoferi i pikasi policët dhe e braktisi drogën në Venecia dhe më pas u arrestua. Në mbrëmje policia shqiptare lëshoi një deklaratë ku sqaronte se, ka pasur bashkëpunimin e plotë me italianët në këtë rast dhe nuk ka të përfshirë asnjë shqiptar në këtë rrjet, por të gjithë janë shtetas të Maqedonisë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img