02,12,2023

Policia asgjëson mbi 8 mijë rrënjë kanabis

Must Read
Kanabis

Bimët narkotike ishin të kultivuara në pjesë toke pa pronarë, të mbjella pranë fshatrave Kuç, Kallarat, Mavrovë dhe Kropisht, ku lartësia e tyre varionte nga 15 cm deri në 55 cm.

Këto bimë  u asgjësuan me djegie.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve të tyre.

The post Policia asgjëson mbi 8 mijë rrënjë kanabis appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img