30,09,2023

Policia arreston dy persona

Must Read

largea-largea-arrestimi-policia-e-kosoves-138423993114299708151436284765

Policia e Kosovës ka arrestuar dy presona, sot pasi ata hodhën gurë në drejtim të Kuvendit të Kosovës. Kështu kanë bërë  të ditur për Gazetën Blic, burime zyrtare brenda policisë së Kosovës.

Arrestimi ka ardhur, pak pasi personat në fjalë kanë thyer xhamat e Kuvendit, menjëherë atëherë kur presidenti i ri Hashim Thaçi, ka nisur ta mbajë fjalimin e tij të parë si president i Republikës së Kosovës.

Ndryshe, seancën e sotme e kanë bojkotuar familja Jashari, Haradinaj, ish-kryeministri Bajram Rexhepi, si dhe disa deputetë të tjerë të LDK-së. /GazetaBlic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbi 41 milion euro është buxheti i Komunës së Ferizajt, i miratuar për vitin e ardhshëm

Këtë të premte është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, e kryesuar nga kryesuesi Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img