23,04,2024

Plas sherri në Kuvend, shpërthejnë fjalët ”O rrugaç, o budall”

Must Read

Dogjani akuzoi ministrinë e Shëndetësisë dhe ministrin Beqaj i cili gjatë fjalës së deputetit të PD-së u ngrit në këmbë për të replikuar.

Por në këmbë është ngritur edhe ish-kryeministri Sali Berisha, duke mos e lënë të flasë.

Gjatë kohës së replikimit mes tyre nuk kanë munguar as tonet dhe fjalori u rrugës “rrugaç” e “budall” ndërsa kanë qënë anëtarët e gardës ata që kanë shmangur një përplsje fizike mes tyre.

Në debat ka ndërhyre edhe nënkryetarja e Kuvendit Valentina Lesaj, e cila i drejtohet Dogjanit:

Berisha: Gramoz me këtë budall që keni s’mbahet ai budall aty. Sa herë që këta anëtarë të organizatës kriminale që quhet qeveri do dalin këtu të mashtrojë të mbrojnë krimin, veprat e tyre të zeza, vjedhjet në çdo rast i lind e drejta e replikës.

Beqaj: Deklarata që u bë këtu është shumë e rëndë, kërkoj të distancohet nga deklarata se pacientët kanë frikë të ankohen se mjekët i vrasin, distancohuni politikisht nga kjo gjë.

Ruçi-Berishës: Ulu nej, ulu nej…

Dogjani: Do ta them prapë…

Leskaj: Uluni se do përjashtoheni nga seanca, kush ua ka dhënë fjalën që dilni aty? Uluni aty dhe kërko fjalën, respekto Parlamentin.

Dogjani: Mjekët kanë frikë të reagojnë se i heqin nga puna nëse reagojnë ndaj asaj situate mjerane, shkruan Albeu.com.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img