22,02,2024

Pesë sllovak vdesin në një aksident në Beograd

Must Read

Aksidenti, siç shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi, kishte ndodhur kur autobusi me të cilin sllovakët po ktheheshin nga një pushim kishte dalë jashtë rrugës, sipas Ministrisë së Brendshme të Serbisë.

Ekipet mjekësore emergjente nga Nishi dhe Aleksinac thuhet t’iu kenë dalë në ndihmë të lënduarve, ndërsa pesë viktimat thuhet se janë bllokuar nën autobusin e përmbysur.

Në autobusin sllovak ishin dy shoferët dhe 29 pasagjerë, duke përfshirë çifte kryesisht të moshuarish, ndërsa udhëtari më i ri ishte një 15 vjeç i cili ishte shtrirë në Qendrën Klinike të Nishit. /lajmi.net

The post Pesë sllovak vdesin në një aksident në Beograd appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

34 mësimdhënës nga Ferizaj, certifikohen në kuadër të projektit të BE-së

34 mësimdhënës nga 3 shkolla të Ferizajt, u certifikuan në kuadër të projektit KosEd. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img