02,12,2023

Përjashtimi i Berishës rrezikon takimin Rama-Basha

Must Read
PD

Atë do ta drejtojë Edi Paloka, pasi kryetari Lulzim Basha ndodhet në Luksemburg në takimin e partive popullore evropiane.

Pas përjashtimit të parë të Berishës, grupi demokrat braktisi parlamentin aq ditë sa ishte edhe dënimi për ish-kryeministrin.  Nuk dihet nëse edhe këtë radhë do të merret një vendim për largimin e opozitës nga Kuvendi.

Vendimi mund të ndikojë edhe në anulimin e nja takimi mes kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës, Basha, për reformën në drejtësi.

The post Përjashtimi i Berishës rrezikon takimin Rama-Basha appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img