14,07,2024

Përfundon takimi i Edi Ramës me liderët opozitarë

Must Read

edi-rama-kurti-albun-681x454

Pas më shumë se dy orësh, ka përfunduar takimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama me liderët e tri partive opozitare të Kosovës, raporton Indeksonline.
Rama i mblodhi në një restaurant në periferi të kryeqytetit kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymerin, deputetin e saj Albin Kurtin, kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn, kryetarin e Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj dhe kryetarin e Këshillit të Nismës, Jakup Krasniqi.
Rama posa arriti në Prishtinë, është takuar me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafën dhe kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin .
Ai pritet që të qëndroj në Kosovë edhe nesër për të marr pjesë në ceremoninë inauguruese të presidentit të vendit, Hashim Thaci.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj – komunë e tretë me numrin më të madh të banorëve në Kosovë

109,345 është numri i banorëve të Komunës së Ferizajt, statistikë e publikuar sot nga Agjencia e Statistikave të Kosovës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img