12,04,2024

Përfundon e qetë protesta e aktivistëve të VV-së para Kuvendit

Must Read

Ka përfunduar e qetë protesta para Kuvendit të Kosovës.

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje të cilët ishin mbledhur para ndërtesës së Kuvendit të Kosovës, për të protestuar për mos ratifikimin e Demarkacionit, tashmë janë shpërndarë.

Lajmin protestuesve për përfundim të protestës ua ka dhënë nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sjediu.

Sejdiu tha se projektligji për marrëveshjen e Demarkacionit nuk është ne rend dite.

Ai po ashtu tha se duhet të qëndrojnë rezistencë gjatë gjithë kohës që të mos lejojnë ratifikimin e kësaj marrëveshje.

“Kjo marrëveshje është e kundërligjshme dhe ftoj qytetarët që në thirrjen e ardhshme për protestë të mblidhen në numër edhe më të madh”, ka thënë Sjediu.

protesta

protesta1

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vrasja në Ferizaj, Agim Aliu: Të gjithë të tronditur, bashkëndiejmë me familjen e viktimës

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, është shprehur i tronditur pas ngjarje së rëndë që ndodhi pasditen e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img