15,06,2024

Për rastin e shqiptarit që iu pre koka, arrestohet njëri prej tre autorëve

Must Read
Rasti i Bledar Terpollarit

Gjatë dëshmisë në hetuesi, 28-vjeçari shqiptar ka deklaruar se ka qenë i pranishëm në vrasjen e Terpollarit.

Ai ka treguar se tre persona të armatosur, edhe ata shqiptarë, e kishin detyruar me forcë t’u tregonte se ku ndodhej stani, e kishin marrë me vete dhe për rrjedhojë ai e kishte parë nga afër vrasjen dhe madje prerjen e kokës.

Burime policore bëjnë me dije për mediat greke se ai u ka treguar hetuesve edhe vendin ku e kanë groposur. I arrestuari ka dëshmuar gjithashtu se vrasja është kryer për çështje të lidhura me trafikun e lëndëve narkotike dhe se vrasësit janë larguar nga vendngjarja me makinë drejt kufirit shqiptar. Policia greke vazhdon hetimet për gjetjen e tyre.

Disa ditë më parë babai i të vrarit u shpreh se kishte marrë para borxh për të sjellë trupin e djalit nga Greqia, ndërsa u bëri thirrje autoriteteve që të gjejnë kokën e të birit.

The post Për rastin e shqiptarit që iu pre koka, arrestohet njëri prej tre autorëve appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img