17,04,2024

Pejkovski: Të burgosurit nuk janë në grevë urie

Must Read
Burgu/ Foto ilustrim

Avokati i të burgosurve Zvonko Davidoviq ka deklaruar më herët se të burgosurit kanë paralajmëruar protestë për shkak të vendimit të presidentit George Ivanov që t’i fal 56 zyrtarë politik të shtetit të përfshirë në aferën “Pronto”.

Mediat në Maqedoni më herët kanë deklaruar se 2000 mijë të burgosur kanë nënshkruar një peticion dërguar presidentit Ivanov me kërkesë që t’i falin, në të kundërtën do të hyjnë në grevë urie dhe më vonë ajo grevë do të radikalizohet.

The post Pejkovski: Të burgosurit nuk janë në grevë urie appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img