17,04,2024

Pas rrëzimit të murit, Lista Serbe bën thirrje për paqe në Kosovë

Must Read

Ata me anë të një reagimi kanë kërkuar ruajtjen e paqes dhe uljen e tensioneve, njofton klan kosova.

“Përfaqësuesit e Listës Serbe në ditët që lamë pas kanë qenë te angazhuar në ruajtjen e paqes dhe stabilitetit  si dhe uljen e tensioneve të cilat erdhën pasi që niveli qendror  pushtetit u përzie në çështje lokale të Komunsë së Mitrovicës Veriore”, thuhet në këtë reagim.

“Tërë energjia ynë është përqendruar që të kthehet besimi mes komuniteteve dhe kështu të ju kundërpërgjigjemi përfaqësuesve të sistemit në Kosovë, të cilët janë përgjegjës për ngritjen e tensioneve”.

Lista Serbe gjithashtu I ka bërë thirrje Brukselit që të jetë I paanshëm në dialogun Kosovë-Serbi.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img