25,06,2024

Pas Ramazanit, pushuesit nga Kosova ia mësyjnë plazhit të Durrësit

Must Read
Durresi

Mbi 50 autobusë me 2500 pushues kanë zbarkuar në dy prej stacioneve në Iliria dhe Teuta, mëngjesin e sotëm, ndërsa pushuesit janë nga qytetet e ndryshme të vendit. Janë kryesisht familjarë të cilët me fëmijët e tyre, kanë si destinacion plazhin më të madh të vendit, sepse bregu i cekët favorizon argëtimin e fëmijëve.

Pushuesit thonë se pritën të mbyllej muaji i Ramazanit që të mbërrinin në plazh.

Në krahun tjetër të gjithë banorët e plazhit kanë hapur dyert e apartamenteve të tyre për të dhënë dhoma me qira.

Banorët e plazhit e të gjithë operatorët turistikë kanë pritur pikërisht fundin e agjërimit, për të nisur sezonin turistik.

Në rrugë së bashku me pushuesit janë edhe pronarët e banesave në garë për të nisur sezonin veror. Banorët në intervista thonë se çmimet variojnë nga 10 euro deri në 15 euro nata për dhomë./balkanweb

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img