29,09,2023

Pas emërimit të Contes trajner, këto janë fjalët e legjendës Lampard

Must Read

lampard-cfc

Legjenda e Chelseat, Frank Lampard, është shprehur se Antonio Conte do të ketë sukses me Chelsean.

Antonio Conte sot zyrtarisht është emëruar si trajneri i ri i kampionëve të Anglisë, dhe legjenda më e madhe e klubit ka thënë se Conte është i duhuri për ta rikthyer Chelsean në rrugën e suksesit.

Lampard nuk ka dyshim se 46-vjeçari është i duhuri për gjigantin e Premier Ligës.

“Mendoj se ai është një trajner i mrekullueshëm”, tha mesfushori i New York City FC për Goal.com

“Chelsea është punë e madhe, sidomos me sezonin e vështirë që ka pasur, por mendoj se Conte ka një pedigre fantastike… shikoni çfarë ka bërë me Juventusin dhe kombëtaren e Italisë”, tha 37-vjeçari Lampard. /Gazeta Blic/

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 13: A general view of the stadium prior to the Barclays Premier League match between Chelsea and Newcastle United at Stamford Bridge on February 13, 2016 in London, England. (Photo by Clive Rose/Getty Images)

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img