21,02,2024

Partia shqiptare PVD po negocion me Vuçiqin për t’u bërë pjesë e Qeverisë serbe

Must Read
Presheva

Ai ka thënë se për hyrjen e PVD-së në Qeverinë serbe kanë marr sugjerime edhe nga ambasadori shqiptar dhe ai amerikan në Beograd.

Në një intervistë për “Epoka e Re”, Hasani ka thënë se PVD-ja do të jetë pjesë e kësaj Qeverie vetëm nëse plotësohen kërkesat që janë shtruar në takimin e parë me Vuçiqin.

Sipas tij, deri më tani mandatari për formimin e Qeverisë serbe ka treguar gatishmëri për ta plotësuar vetëm një kërkesë të tyre, që kjo parti shqiptare ta udhëheqë Trupin Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img