23,04,2024

Paraburgim për sulmuesin në klubin Reina në Stamboll

Must Read

Masharipov, është nxjerrë para gjykatësit të Stambollit ku i është caktuar masa e paraburgimit.

Ndryshe, prokuroria e akuzon për “tentativë për prishje të rendit kushtetues”, “anëtarësim në organizatë të armatosur terroriste”, “vrasje të shumë personave me qëllim” dhe një sërë akuzash tjera.

Rikujtojmë se në sulmin terrorist në klubin Reina, mbetën të vrarë 39 persona dhe dhjetëra të tjerë mbetën të plagosur.

Abdulgadir Masharipov i cili pranoi pjesëmarrjen e tij në organizatën terroriste DEASH ka qenë më herët i kërkuar në Uzbekistan, prej ku është me prejardhje.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img