03,12,2023

Papa Françesku i dërgon mesazh falënderimi presidentit Nishani

Must Read
Presidenti Bujar Nishani dhe Papa Françesku gjatë vizitës në Tiranë

Në mesazhin e Papa Françeskut drejtuar kreut të Shtetit, theksohet:

“Ju falënderoj për urimet e përzemërta me rastin e trevjetorit të zgjedhjes sime në Fronin e Pjetrit! E vlerësoj këtë gjest të mirëmenduar si dhe ndjenjat që shprehni”.

“Duke ju siguruar mbi lutjet e mia për Shkëlqesinë Tuaj dhe popullin e Shqipërisë, ju shpreh njëkohësisht bekimet e shenjta për paqe dhe gëzim!”

The post Papa Françesku i dërgon mesazh falënderimi presidentit Nishani appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img