29,05,2024

Pak shpresa për tejkalimin e krizës në Maqedoni, dështon takimi Vjenës

Must Read
Johannes Hahn në takim me liderët politikë të Maqedonisë, Arkiv

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiç, duke mos dhënë detaje të tjera për arsyen e anulimit të këtij takimi.

Por, jo zyrtarisht mësohet se arsyeja e anulimit të këtij takimi midis katër liderëve politikë nga Maqedonia, janë kushtet e kryetarit të LSDM – së opozitare, Zoran Zaev. Zaev para disa dite kushtëzoi pjesëmarrjen e tij në këtë takim me tërheqjen e vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për falje dhe shtyrjen e datës së zgjedhjeve të parakohshme të caktuara për 5 qershor.

The post Pak shpresa për tejkalimin e krizës në Maqedoni, dështon takimi Vjenës appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img