25,05,2024

Ozil me rekord të ri në Premier Ligë

Must Read

ozil0

Mesut Ozil ka thyer një rekord të ri në Premier Ligë.

Ylli i Arsenal, Mesut Ozil i duhet ende të pres për ta thyer rekordin e vënë nga Thierru Henry sa i përket asistimeve, por ai tash ka marrë titullin si kreatori më i mirë në histori të Premier League.

Gjermani në ndeshjen kundër Sunderland krijoi tre raste të pastra për bashkëlojtarët e tij, por që ata nuk u përgjigjen atyre në mënyrën e duhur.

Kështu Ozil me rastet e krijuara në këtë ndeshje ka ngritur numrin në total në 135 për këtë sezonë.

Çuditërisht janë vetëm dy lojtarë të tjerë – Payet i West Ham me 102 dhe Eriksen i Tottenham që kanë arritur sivjet që të kalojnë treshifrorin në këtë aspekt.

Një rekord për krijimin e rasteve të pastra për shënim e mban Opta nga sezoni 2003-2004, por që Arsenal ka edhe tre ndeshje për të zhvilluar deri në fund të sezonit.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img