17,04,2024

Opozita e Malit të Zi pas shtatë muajve kthehet në parlament

Must Read
Parlamenti i Malit të  Zi

Deputetët e Frontit opozitar Demokratik deklaruan se do të ktheheshin në sallën e parlamentit për të demaskuar, sipas tyre, tradhëtarët e partive të tjera opozitare.

Megjithatë, seanca parlamentare e caktuar për dje, ku duhej të bisedohej për ristrukturimin e qeverisë dhe

zëvendësimin e kryetarit të Parlamentit, Ranko Krivokapiç, u anulua.

Shkaku ishte përleshja mes pjesëtarëve të sigurisë së parlamentit me deputetët e Frontit Demokratik, të cilët nuk lejuan të kontrolloheshin.

The post Opozita e Malit të Zi pas shtatë muajve kthehet në parlament appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img