16,04,2024

Nxënësi u mban “leksion” Mustafës e Veselit (VIDEO)

Must Read

Kadri Veseli_Isa Mustafa_BIG

Në Komoran është rinovuar shkolla e mesme “Xheladin Gashi-Plaku” ku vijojnë mësimin 650 nxënës, njofton Klan Kosova.

Pjesë e këtij përurimi ishin edhe krerët institucionalë, Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, Kryetari i Parlamentit, Kadri Veseli dhe Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami.

Por, ajo që ra në sy është kërkesa e një nxënësi të kësaj shkolle.

Ai kërkoi nga liderët që të sillen më mirë me njëri-tjetrin dhe të lënë inatet anash.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img