27,02,2024

Nuland në takim me Lulzim Bashën

Must Read

Pas takimit me ministrin e Jashtëm, zyrtarja amerikane Victoria Nuland ka nisur takimin me kreun e opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Kryedemokrati shoqërohet nga deputetët Oerd Bylykbashi dhe Aldo Bumçi.

Ndihmës sekretarja amerikane e Shtetit Victoria Nuland, ka mbërritur në Tiranë, ku ka nisur një takim me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati. Ajo shoqërohej nga ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu.

Nuland fluturoi nga Kosova në drejtim të Shqipërisë, ku do të qëndrojë për disa orë për të takuar krerët politikë dhe për të diskutuar në lidhje me reformën në drejtësi.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img