23,04,2024

Njihuni me tregun më të madh në botë (Video)

Must Read

Shumë njerëz mendojnë se Haiti është qendra më e madhe e Vodos, mirëpo kjo fe origjinën e ka në Afrikën Perëndimore. Vodun është feja zyrtare e fqinjëve Beninë dhe është feja më e madhe në këtë zonë, kjo për arsye se vendndodhja e tregut të hapur është në zemër të kryeqytetit të Togos.

Ky treg është një lloj Meke për praktikuesit lokal dhe ata që udhëtojnë atje nga i gjithë kontinenti afrikan. Shumë besimtarë e shohin këtë treg si të ishte spital, ngaqë shkojnë atje për të marrë trajtim tradicional që nga gripi, infertiliteti e deri tek heqja e mallkimeve të zeza./Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img