11,12,2023

Njësia speciale ekzekuton kriminelin e shumëkërkuar

Must Read
Petrit Dushi

Mësohet se 45-vjeçari është vrarë gjatë një përplasjeje me armë me policinë gjatë operacionit për arrestimin e tij.

Dushi iu përgjigj me armë forcave të policisë. Mësohet se operacioni për kapjen e Dushit u bë në fshatin Gziq të Lezhës.

45-vjeçari akuzohej për dy vrasje dhe për falsifikim dokumentesh. Ai ishte dënuar me 17 vjet burg për vrasje dhe tre vjet për falsifikim dokumentesh.

Gjithashtu, i shumëkërkuari ishte në gjykim për vrasjen e një personi të identifikuar me inicialet M.J.

Kujtojmë se Dushi ka qëlluar më armë ndaj RENEA-s edhe disa muaj më parë, ku arriti të largohej gjatë një operacioni për arrestimin e tij.

The post Njësia speciale ekzekuton kriminelin e shumëkërkuar appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img