25,05,2024

Një varr paraqitet te Kuvendi i Maqedonisë, s’do e besoni kush është varrosur! (Foto)

Must Read

Bëhet fjalë për aksion gueril të akivitësve, të cilët duke “varrosur” të drejtat e njeriut para Kuvendit, shprehin revoltën për shkak të shkeljes së të drejtave të njeriut në Maqedoni.

Ata thonë se Maqedonia është vend ku votojnë të vdekurit, ku amnistohen kriminelët më të mëdhenj, kurse arrestohen luftëtarët për të drejtat e njeriut, ku demokracia vritet për çdo ditë, prandaj është e pritshme që pikërisht te Kuvendi të paraqitet pllaka e varrit të drejtave të njeriut.

The post Një varr paraqitet te Kuvendi i Maqedonisë, s’do e besoni kush është varrosur! (Foto) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img