25,05,2024

Një muaj paraburgim për zyrtarin e Qeverisë

Must Read

Gjyqtarja e procedurës paraprake Alltëne Murseli ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj zyrtarit të Qeverisë së Kosovës, Zahir Bajrami.

Lajmin për caktimin e paraburgimit për KALLXO.com e konfirmoi zyrtarja për informim e Gjykatës Themelorë të Prishtinës, Mirlinda Gashi.

Masa e paraburgimit i është caktuar edhe djalit të të arrestuarit A.B.

Bajrami u arrestua nga Policia e Kosovës ditën e enjte nën dyshimin se ka kryer veprën penale të mashtrimit.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës të dyshuarit i kanë marrë viktimës një shumë të konsiderueshme të parave me qëllim që t’i heqin një dënim të shqiptuar nga një gjykatë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img