17,07,2024

Një helikopter rus rrëzohet në Siri, vdesin 2 pilotë

Must Read

CSSjWvoU8AA3irN

Në mëngjesin e sotëm, një helikopter rus Mi-28, i cili përdoret për sulme ajrore, u rrëzua në Siri.

Ministri ka thënë se: “Helikopteri nuk u rrëzua”, duke shtuar më pas se helikopteri u përplasë në provincën Homs.

Dy pilotët ishin gjetur dhe ishin dërguar na bazën ajrore të Rusisë në Hmeymim.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img