30,05,2023

Nesër shpërndahen çertifikatat e luftëtarëve të zonës së Dukagjinit!

Must Read

uck-2-620x330

Luftëtarët e Brigadave të zonës së Dukagjinit që nga nesër me datën 6 Prill do të mund t’i marrin çertifikatat e përfunduara, raporton gazetablic.com

Ato ndodhen në Shoqatën e OVL-UÇK-së në Deçan dhe do të shpërndahen nga zinxhiri  komandues i Brigadave të Zonës.

Lajmin e ka konfirmuar edhe përfaqësuesi i veteranëve në zonën e Dukagjinit, Shkumbin Demaliaj i cili flet edhe për të ankuarit në kuadër të Komandës së zonës së Shtabeve Lokale, raporton gazetablic.com

“Të ankuarit në kuadër të Komandës së Zonës dhe Shtabeve Lokale duhet të presin gjatë ditëve në vazhdim sepse janë në procedim e sipër për tu përfunduar Çertifikatat e tyre dhe do të njofoheni me kohë zyrtarisht”, ka thënë Demaliaj

(Gazeta Blic)

 

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në turneun ndërkobëtar “Cup Basel 2023” notuesit e KN Kastriotit bënë paraqitje dinjitoze

Dje, në ditën e dytë të turneut Ndërkombëtar të notit "Cup Basel 2023" që po mbahet në Basel të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img