25,05,2024

Nënshkrimet ndalojnë dëbimin e familjes shqiptare nga Gjermania

Must Read
Glendis Demiri me familje

Aktualisht, autoritetet për të huaj vetëm ia kanë vazhduar për një muaj qëndrimin familjes Demiri, për t`i dhënë kohë që gjatë kësaj periudhe të ofrojë më shumë argumente për të merituar të drejtën e qëndrimit në Gjermani, shkruan b.z.de.

Glendisi 14 vjeçar ka një problem shëndetësor me sytë që nuk ka mundësi të trajtohet në Shqipëri, transmeton albinfo.ch. Kujdestarja e tij e klasës, mësuesja Fynny Jeschke thotë¨: “Në Shqipëri një gjë e tillë nuk është e mundur. Ne shpresojmë tash se familja mund të qëndrojë në Berlin për shkaqe humanitare”.

Djaloshi nga Shqipëria ndjek mësimet në një gjimnaz të Berlinit. “Ai na ka hyrë shumë në zemër, përcjell albinfo.ch. Këtu ka gjetur shokë dhe ne e konsiderojmë atë si një shembull të integrimit të suksesshëm”, thotë mësuesja.

The post Nënshkrimet ndalojnë dëbimin e familjes shqiptare nga Gjermania appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img