25,06,2024

Nëna e 3-vjeçares që vdiq tragjikisht në Prizren, bëhet më shtëpi (Foto)

Must Read

Nëna e Xheneta Gashit, 3-vjeçares e cila humbi jetën në mënyrë tragjike në Prizren, tani më është bërë me kulm mbi kokë.

Lirie Gashi, e cila e humbi vajzën e saj nga rrëzimi i shtëpisë së vjetër në lagjen historike të Prizrenit, dhe e cila asnjëherë nuk mori ndihmë nga Komuna e Prizrenit, sot falë ndihmës së shumë njerëzve vullnet mirë, po ashtu me një ndihmë të madhe nga ana e këngëtarit Labinot Tahiri, është bërë me shtëpi.


Ja postimi i plotë i Labinot Tahirit:

NANA IME FALEMINDERIT ZOTIT DHE TY QË MË SJELLËT NË KËTË KOHË, KUR UNË PO E JAP GJITHË ENERGJINE DHE GADISHMERINE PËR KËTË VEND -LABI✊🏽

Lirie o nënë e mërzitur dhe e dashur, paratë ti mblodha sëbashku me vllezrit dhe motrat tona.

Jam i lumtur o nënë me vuajtje të mdhaja, sado pak të jesh e lumtur se tani do e kesh një kulum mbi kokë pêr djalin e vetëm që të la Zoti.

Xheneta mos u harroftë kurrë, por vazhdo jetën e bëhu e fuqishme dhe knaqu me shoqe e me familjen atje ne SUHAREKË.

E kuptove se mbi të gjitha është Zoti që të jep forcë dhe rrugëzgjidhje.

Faleminderit o popull i dashur✊🏽👏🏾👏🏾👏🏾😥

Ja arrita edhe kësaj radhe menxi qe tri javë duke lobuar.

Iniciator për këtë ishte Kushtrim Sadiku i Klan Kosovës, a’i më kërkoi që ta marr rastin dhe tani e kuptoj se dhe a’i është i lumtur që u mblodh paratë dhe të gjithe jemi të gëzuar.

Pas këtij aksioni, do të vazhdoj për ARBEN BYTYQIN USHTARË I UÇK-s dhe Polic në Shtetin e Kosovës banorë nga Drenica martire.

Vuan nga tumori në këmbë.

Shpresoj se me shokët e tij te luftes dhe kolegë do të i’a mbledh 10.000 euro.

Nga parat e mia pasneser do i hedhi 500 euro qe ta filloj aksionin.

ZOTI ka për të gjithë vetëm atëherë kur ne mendojmë për të gjithë✊🏽

LABINOT TAHIRI FERIZAJ KOSOVE E SHQIPËRISE.

labi4

labi3

labi1

labi2

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img