16,04,2024

Në veri të Kosovës lëvizin persona me uniforma të Serbisë

Must Read

Paramilitaret-ne-veri-659x494

Në veri të Kosovës lëvizin persona me uniforma të Serbisë, ndonëse nuk dihet se a janë ata serbe vendor  që u takojnë formacioneve të tyre paramilitare, apo ushtarak të Serbisë.

Gazetari i Radio Televizionit të Kosovës, Burim Goxhuli, në një status të tij nënrrjetin social Facebook ka publikuar disa foto si dëshmi për pohimet e tij se derisa ishte në veri të Mitrovicës duke realizuar një kronikë për lajmet e RTK-së.

“Kjo ndodhe veç në veri të Kosovës. Kemi menduar që nga 12 qershori 1999, më nuk do të shohim uniforma të ushtrisë së Serbisë në Kosovë, por unë pash dhe fotografova”, ka shkruar ai.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img