21,05,2024

“Në Kosovë pati vjedhje të mëdha gjatë zgjedhjeve serbe”

Must Read
Boshko Obradoviq

Kështu ka thënë lideri i partisë “Dveri”, Boshko Obraoviq,që kanë koalicion me Partinë Demokratike të Serbisë (DSS).

“Nuk ka dyshim që KQZ po mundohet që në çdo mënyrë ta largojë nga pragu koalicionin Dveri-DSS, por ne nuk do të lejojmë që të na vjedhin”, ka thënë Obradoviq, transmeton lajmi.net.

Ai ka shtuar se vjedhjet më të mëdha është bërë në votimet në Kosovë. Obradoviq ka shtuar se  KQZ-ja e Serbisë dëshiron t’i përsëris zgjedhjet në 15 qendra të votimeve, atje ku koalicioni Dveri-DSS ka pasur rezultat të mirë.

“KQZ shumë shpejtë i ka numëruar 98 për qind të votave, ndërsa për më shumë se 70 orë, nuk o arrijnë ti numërojnë vetëm 1.96 për qind. Edhe ky është një arsyetim për dyshimet tona”, ka thënë ai. /lajmi.net

The post “Në Kosovë pati vjedhje të mëdha gjatë zgjedhjeve serbe” appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img