21,04,2024

Në burg për prostitucion, masa e ndalimit për 11 të arrestuarit

Must Read
Gjykatësi, ilustrim

I vetmi që është lënë në detyrim paraqitje, është i ndaluari Gjergji Rusa. Personat e lartpërmendur u ndaluan gjatë operacionit të përbashkët mes policisë dhe prokurorisë të koduar “Free Taxi”.

Mes të ndaluarve ishte edhe një punonjës policie, si dhe 4 taksistë, të cilët realizonin dërgimin e vajzave në hotele të ndryshme, sipas porosive që merreshin nga tutorët. Përveç të ndaluarve, janë në proces hetimi në gjendje të lirë edhe 10 persona të tjerë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img