16,04,2024

NATO promovon Shqipërinë, përmendet edhe Kosova (Video)

Must Read
Shqiperia dhe NATO

Pamje nga qytetet më të mëdha të Shqipërisë, roli i saj në NATO dhe transformimi ndër vite janë pjesë e videos promovuese.

Ish-kryeministri Pandeli Majko, njëherësh edhe anëtar i delegacionit të Shqipërisë në Aleancën e NATO-s, në këtë video ka folur edhe për rolin e aleancës së vendeve anëtare në NATO për luftën në Kosovë, duke treguar arsyen se pse i mirëpret në Tiranë.

Kurse kryetari i Kuvendit Ilir Meta, ka folur për rëndësinë e mbajtjes së Asamblesë Parlamentare të NATO-s në Shqipëri./GazetaTribuna

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=TnnEe-8hkiI?feature=oembed&w=640&h=360]

The post NATO promovon Shqipërinë, përmendet edhe Kosova (Video) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img