15,06,2024

Muzeu Marubi në Shkodër, mrekulli arkitekturore (Foto)

Must Read
Muzeu Kombetar Marubi

Një muze me një pamje të tillë gjendet në Shqipëri.

Studio holandeze Casanova+Hernandez ka publikuar një seri fotosh nga puna e tyre në Shqipëri. Bëhet fjalë për muzeun e fotografisë në Shkodër.

Studio nga Roterdami thotë se ka restauruar dhe ka zgjeruar një godinë të vjetër qeveritare. Pas fasadës historike, ata kanë shtuar një hapësirë moderne prej dy katesh.

Në këtë muze, ku është ndërthurur kaq bukur modernia me klasiken, janë të ruajtura punimet e familjes Marubi, tre gjenerata fotografësh.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ka ndërruar jetë Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës , nënoficeri, Rreshteri i parë i FSK-së Muhamet R. Beqiri

Është ndarë nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterit i...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img