25,05,2024

Morën mijëra euro me dhunë e kanosje, arrestohen 2 të rinj

Must Read
Arrestim /foto ilustrim

Burime zyrtare nga blutë e kryeqytetit bëjnë me dije se gjatë operacionit të koduar “EKLIPSI”, Seksioni për Krimet Kundër Pronës arrestoi në flagrancë shtetasit: R.A. 18 vjeç dhe Luan Lama, 19 vjeç, të dy banues në Tiranë. Gjithashtu u shpallen në kërkim shtetasit: F.Gj., 29 vjeç dhe I.Sh., 19 vjeç.

Këta shtetas prej një periudhe pesë mujore dyshohen se i kanë marrë të dëmtuarit E.B. me anë të dhunës dhe kanosjes një shumë prej 26 mijë eurosh dhe po tentonin t’i merrnin edhe një shumë tjetër prej tri mijë eurosh. Në momentin që po tentonin të merrnin shumën e parave, ata janë kapur në flagrancë në Rrugën e Barrikadave”, pranë gjimnazit “Sami Frashëri”.

Me cilësinë e provës materiale u sekuestruan: tri aparate celulare, gjashtë karta celularësh të kompanive të ndryshme, një automjet tip “Mercedes Benz” me targë AA391LU.

Materialet procedurale do t’i dërgohen Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda, Tiranë, për veprën penale të “Shtrëngimit me anë të kanosjes për dhënie pasurie”, parashikuar nga neni 109/b dhe 25 i Kodit Penal.

The post Morën mijëra euro me dhunë e kanosje, arrestohen 2 të rinj appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img