21,05,2024

Mirel Josa i lumtur me fitoren e Prishtinës në Ligën e Evropës

Must Read

Kryeqytetasit kanë shkëlqyer në këtë takim duke mos rrezikuar dështimin në asnjë moment.E pas kësaj fitore historike, trajneri i Prishtinës, Mirel Josa ka folur për ndeshjen.
“Cilësia e lojës ishte më e mirë, duke marrë parasysh shumë faktorë. Nuk dua të justifikohem për ndeshjen e parë. E kam thënë që niveli i skuadrës duhet të ngritët nga java në javë”, deklaroi Josa.
“Loja e ekipit po përmirësohet nga java në javë. Skuadra ishte në lojën e vet”, shtoi strategu shqiptar.
“Ne i shërbyem futbollit të Kosovës, ashtu si edhe Drita”, u shpreh ai.
Në raundin e parë të Ligës së Evropës, Prishtina do të përballet me skuadrën nga Luksemburgu, Fola.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img