20,02,2024

Ministri i Bujqësisë tregon se a është e dëmshme kjo domate

Must Read
Domatja

 

Me rastin është njohur edhe ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, i cili thotë për “Ora Neës” se, produktet shqiptare janë tërësisht të sigurta.

“Po ta lësh një domate për 6-7 ditë do të marrë një formë të tillë. Fotot mund të bëhen me fotoshop dhe të hidhen në rrjetet sociale dhe të krijojnë panik. Nuk kam parë vend tjetër ku të stigmatizohet prodhimi vendas. Për të krijuar situata të paqena, duke i bërë një dëm të jashtëzakonshëm dhe sigurisht edhe konsumatorit”, thotë Panariti.

“Unë jam konsumator dhe toksikolog! Unë ju siguroj që konsumatori shqiptar është sot më i sigurt se kurrë. Është krijuar një ide se në kohën e komunizmit hanim produkte bio. Kjo është një mit dhe një e pavërtetë e madhe”, shton ai.

 

The post Ministri i Bujqësisë tregon se a është e dëmshme kjo domate appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img