07,12,2023

 Ministri grek flet për një traktat të ri miqësie Shqipëri-Greqi

Must Read

Ministrit të Jashtëm grek Kotzias Kotzias flet për një traktat të ri miqësie për të cilën brenda vitit dy shtetet duhet të bien dakord në pikat kryesore të saj.

Në fjalën e tij Kotzias nënvizoi forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve dhe zgjidhjen e çështjeve të hapura në bazë të së drejtës ndërkombëtare. /lajmi.net

The post  Ministri grek flet për një traktat të ri miqësie Shqipëri-Greqi appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Prelez të Muhaxherve

Gajtë ditës së sotme kryetari i Ferizajt Agim Aliu ka nënshkruar një marrëveshje me shoqatën "Qëndresa Kosovare" për...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img