29,09,2023

Millosheviq i kishte dërguar në Qipro mbi 1 miliard marka përmes kompanive “offshore”

Must Read
Sllobodan Millosheviq

Siç është raportuar nga mediat serbe, në dokumentet janë përmend emrat e më shumë se njëqind biznesmenëve nga Serbia, në mesin e tyre janë Vuk Hamoviq, Zoran Drakuliq, Igor Sabo dhe Sllobodan Millosheviq.

Ish presidenti serb, Sllobodan Millosheviq dhe bashkëpunëtorët e tij, përmes kompanive “offshore”, në  Qipro i kanë dërguar mbi një miliarda marka të vjedhura nga qytetarët serbë, përfshirë edhe dallaveret me shitjen e pasurive të Kosovës, shkruajnë mediat serbe.

Dokumentet e publikuara në bazës të disa dhënave ka zbuluar detaje të reja në lidhje me ngjarje të rëndësishme në vitet ‘90.  /Indeksonline/

The post Millosheviq i kishte dërguar në Qipro mbi 1 miliard marka përmes kompanive “offshore” appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img