22,02,2024

Mediat Serbe: Tahiri thirret urgjent në Bruksel për Asociacionin

Must Read
Edita Tahiri

Siç bënë të ditur mediumi serb “Alo” nga, siç thuhet, burimet diplomatike, ministrja Tahiri, siç thuhet është “shpërlarë” nga drejtoresha për Evropën Perëndimore, Ballkanin Perëndimor dhe Turqinë në Komisionin Evropian, Angelina Eichhorst, për zvarritjen e marrëveshjes për këtë asociacion, transmeton lajmi.net.

“Eichhrost të hënën ka qenë në Beograd në takim me kryeministrin Aleksandar Vuçiq dhe me drejtorin për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ku është diskutuar për rëndësinë e zbatimit të marrëveshjeve të Brukselit. Menjëherë pas këtij takimi, ka pasuar ftesa ndaj Tahirit që urgjentisht ta vizitojë Brukselin”, thuhet në këtë shkrim./lajmi.net

 

The post Mediat Serbe: Tahiri thirret urgjent në Bruksel për Asociacionin appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vdekja e 23-vjeçares ukrainase, Prokuroria: Rasti është duke u hetuar “aksident trafiku” me fatalitet

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka dhënë detaje shtesë lidhur me vdekjen e 23-vjeçares ukrainase. Në njoftimin për media të Prokurorisë thuhet...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img