29,09,2023

Mediat serbe shkruajnë për betimin e Thaçit, ia përmendin urdhër-arrestin (FOTO)

Must Read

foto

Inagurimi i Hashim Thaçit si president i Republikës së Kosovës, përveç në mediat e vend dhe në disa të huaja ka qenë në fokus edhe nga mediat në Serbi.

Disa nga mediat serbe, të cilat kanë raportuar për protokollin dhe orën e mbajtjes së seancën, ato kanë informuar edhe për flet-arrestin që Thaçi ka nga Serbia.

“ ‘Gjarpri’ ende ka një urdhër-arrest, vepër penale për terrorizëm. Ai ishte kreu i një grupi kriminal të njohur si “Grupi i Drenicës”, në aktivitetet e të cilave janë përfshirë anëtarë të shumtë të familjes së tij, si dhe ish-luftëtarëve të UÇK-së”, shkruan portali beogradas “Alo.rs” .

ImageImageImageImageImage

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img